Innowacyjność jest w modzie

Sierpień 1, 2014  |  Bez kategorii

                 Miasto Łódź stawia na innowacje. Strategia miasta przyjęta kilka lat temu zakłada, m.in. promowanie przemysłów kreatywnych oraz IT. Zdaniem władz Łodzi jest to przyszłość trzeciego co do wielkości miasta w Polsce.

              „Łódź Miasto Innowacji” to projekt realizowany od kwietnia 2009 r. Działania opierają się o dynamicznie rozwijające się innowacyjne i kreatywne pomysły mieszkańców i przedsiębiorców. Chodzi tu na przykład o wsparcie i stymulację rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, w tym także firm działających w obszarze kultury i kreatywności oraz inicjowanie współpracy biznesu z sektorem badawczo-rozwojowym i kreatywnym.

              W ramach projektu, w sposób równoległy, realizowane są trzy inicjatywy. Po pierwsze to konkurs dla przedsiębiorców p.n. „Łódź Proponuje – Kreatywni i Innowacyjni”. Jego celem jest propagowanie twórczych postaw w biznesie.  Druga inicjatywa to cykl ogólnopolskich konferencji poświęconych tematyce innowacyjnej, a trzecia to portal internetowy www.miastoinnowacji.lodz.pl.  Jego celem jest dostarczanie podstawowych informacji na temat różnych aspektów innowacyjności i działalności badawczej dla przedsiębiorców, potencjalnych inwestorów, naukowców i studentów.

              Innowacyjność Łodzi to także wydarzenia kulturalne i społeczne. Geyer Music Factory, Festiwal Designu, FashionPhilosophy Fashion Week Poland czy Letnia Akademia Jazzu to tylko kilka przykładów. Innowacyjność to także niepowtarzalne miejsca. Widzewskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego Wi-Ma zapraszają na wydarzenia w postindustrialnym klimacie. Księży Młyn to zespół fabryk włókienniczych, przede wszystkim przędzalni bawełny, gdzie odbywają się kiermasze, zawody sportowe oraz kreatywne warsztaty. W sercu miasta natomiast furorę robi Off Piotrkowska. To dawna fabryka Ramischa gdzie powstało miejsce tętniące życiem zarówno w dzień jak i w nocy. Miasto także może być innowacyjne. I to jest w modzie!

Autor: Agnieszka Zaręba


Leave a Reply

*